Najdroższy Josip Broz Tito?

Najdroższy Josip Broz Tito?

W sieci pojawiła się informacja, że Sylvester Stallone planuje realizację biograficznej superprodukcji o jugosłowiańskim przywódcy Josipie Broz Tito.

W sieci pojawiła się informacja, że Sylvester Stallone planuje realizację biograficznej superprodukcji o jugosłowiańskim redtube przywódcy Josipie Broz Tito. Budżet filmu będzie rekordowy i ma wynosić ponad 260 mln dolarów. Jeśli dojdzie do realizacji obrazu będzie to najdroższa produkcja w historii kina, dla porównania uważana obecnie za najkosztowniejszą „Wojna Światów” Stevena Spielberga ma kosztować około 200 mln dolarów.

„Josip Broz Tito urodził się w 1892 roku w chorwackim Kumrovcu (ówcześnie Austro-Węgry) jako siódme dziecko Franja i Marii Broz. Jego ojciec był z pochodzenia Chorwatem, a matka Słowenką. Od 1920 roku był członkiem Komunistycznej Partii Jugosławii. Był aktywnym działaczem ruchu oporu wobec napaści hitlerowskiej na Jugosławię w 1941 roku. Po zakończeniu II wojny światowej władzę w państwie przejęła partia komunistyczna, a Tito zaczął pełnić najważniejsze porn funkcje państwowe. W 1945 roku został premierem, a w 1953 – marszałkiem i prezydentem. W 1963 roku przyznano mu dożywotnie przewodnictwo w kraju. Cieszył się dużym autorytetem wśród obywateli i poparciem społeczeństwa międzynarodowego. W 1948 roku sprzeciwił się Stalinowi i zerwał z ZSRR, występując tym samym z bloku wschodniego i uniezależniając kraj od stałego nadzoru Moskwy. Na drugi plan zepchnięte zostały za jego rządów wewnątrzpaństwowe antagonizmy etniczne, co miało tragiczne skutki dla przyszłości kraju. Zmarł 4 maja 1980 roku w Lublanie.” (cyt. za: Wikipedia).